Říjen 2014

Dys porucha - není hned poznat

26. října 2014 v 13:06 | Lina-Ayasa |  Psací dny aneb když se nudím

Porucha dys.

Někteří z nás mají onou Dys poruchu. Onou poruchou trpím i já..


Objev na Facebooku!

21. října 2014 v 8:19 | Lina-Ayasa(obrázky: Christina) |  rubrika Christiny

Ano lidičky,

je to takový i objev ve třídě, mám spolužačku která nádherně kreslý. Prozradím vám její přezdívku, Christina. ona je ta osoba která je prostě super, jak kreslířka tak nej kámoška! Její kresby jsou prosně krutý, roztomilý a psycho zároveň.(Jo naučila sem se nové slovo xD) například nakreslila krásný obrázek a věnovala ho mě. Taky sem jí ten obrázek poslala ale mohla si ho nechat. Ale trvala na to že si ho mám nechat já. Taky má svoje čestné místo na mojí nástěnce. Ani nevíte jakou mám z toho obrázku radost. Prostě nádhera. kamarádce do sešitu, na Ekomonii, nakreslila psycho medvídka. prostě super!! a nejen to i krásně fotí. tady je pár jejích krezeb:

(Klikni na obrázek bude v plné velikosti)

Maturák - jednorázovka

18. října 2014 v 14:57 | Lina-Ayasa
Maturák

Seděl na lavičce, jeho modré vlasy mu postupně spadávaly do obličeje, jeho modré oči každou chvilkou koukaly na hodinky na jeho zápestí, jmenoval se Gabriel, byl zimní večer, okolo sedmé, nebylo skoro vidět ani na krok. Na sobě měl oblek a teplou zimní bundu, na rukou měl rukavice, krk mu zahřívala šála. Pak v pouličním světle spatřil ji. Její pleť byla krásně čistě bílá, vlasy krásně fialové, většinou je měla jemně kudrnaté ale teď je měla rovné, oči zelené, jmenovala se Sky, její oblečení se skládalo, z šatů do půly stehen červené barvy, přes šaty teplý kabát, na nohou boty na podpadku, její dekolt zdobl krásný náhrdelní který dostala na vánoce od něj, tak jako naušnice, které taktéž měla s sebou. Mohl nechat na ní ty jeho modré oči. Nikdy ji takhle krásnou neviděl, ve škole ji viděl v riflích, tričku a na podzim v mikině nebo svetru. V létě ji zase viděl ve ¾ kalhotech a nějákém tričku. Přišla až k němu obou od pusy stoupala pára. Tváře, nos a uši rudé, od krutého mrazu, který byl hrutější naž předchozí zimi. Nabíld své přítelkiny ruku a mohly jít kam chtěly. Velši do jednoho před sálu, byla slyšet hudba z patra, v šatně nechaly kabáty, a šli do patra kde bylo všechno v proudu maturáku. Jeho kamarádi jeho přítelkyni neviděly. Gabri koukl na svoji přítelkyni, a požádal o tanec. Sky byla němá, rozuměla co říká ale sama nemohla odpovědět, tak mu odpověděla znakovou řečí, kterou on taky uměl, jeho mladší brar byl také němí. Sky odpověděla Gabrimu že si ráda za tancuje. Gabriho kamarádi koukaly na dívku s otevřenou pusou. O téhle dívce básnil den co den.
"A teď trochu zpomalíme." DJ dal hrát ploužák. Gabri chytl Sky za boky, ona dala ruce na jeho ramena. Pak si šli sednou k jednomu stolu, Gabri podal Sky jednu skleničku se šampanskym.
"Nazdar Gabri. Nepředstavíš nás." U Gabriho a Sky se bjevily gabriho kamarádi.
"Marku to je Sky." Gabriel ukázal znakou řečí: Sky to jsou ty kluci co mě jednou zmlátily.
Sky ukázala znakou řečí: Nepudem tancovat?
"Jo pudem." Gabriel vzal Sky za ruku a šli tancovat. Ale ten kluk se nedal odbít.
"Nemůže jsi s ní zatancovat já?" Sky zakroutila hlavu. Šla blíž ke Gabrimu a něco mu zašeptala do ucha. Gabri věděl že Sky umí umluvit, ale jenom když se jí chce.
"Jo to by jste mohly zkusit. A zvládneš to?" Sky kývla.
"Dobře." Sky šla za DJ´em. Dala mu flashku na které bila píseň, jedna jediná píseň.
"Holky!" Gabri svolalal všechny dívky ze třídy. A řekl jim co napadlo jeho dívku. Všechny dívky kývly a stouply si tak aby vytvořily pyramidu. Do čela pyramidy se postavila Sky. DJ pustil píseň "Watch of it this d Majora Lazera". Tancovaly a postupně se k nim přidávaly kluci, kromě Marka a jeho party.
"Zvládli bys te tohle?" řekl Gabri když do tančily a všichni jim tleskaly.
"TS!" zasyčel Mark a odešel i s jeho partou. "Já sem nevěděl že umíš takhle tancovat."
"Jednou jsme tohle měly jako vystoupení." řekla znakovou řečí Sky a šla si sednout ke stolu. Gabri si sedl naproti své přítelkyni.
"Jsi hodně dobrá." polichotil Gabri své přítelkyni. Ta jenom kývla a chytla se za krk.
"Bolí tě v krku?" Sky kývla.
"Pudem ke mně?" zeptal se Gabri. Sky kývla. Gabri se Sky šli do šatny, pomohl Sky do kabátu a pujčil jí šálu. Gabri bydlel na sídlišti ve městě. Sky bydlela na vesnici, ale občas bydlela u tety v paneláku, doma se to nedalo vydržet.
"Tak jste konečně vylezly." naproti Gabrimu se postavil Mark a jeho parta. Gabri se postavil před Sky.
"Copak bojí se ta tvoje štětka?" Sky stuhla, její otec řval na její matku, když zjistil že je m něvěrná. Řval na ní že je to štětka, coura adt.. Sky poklepala na Gabriho rameno.
"Neboj." Markova parta oba zatáhla do temné uličky, dva kluci držely Sky za ruce, ostaní chodily do kola kolem Gabriho. Gabri skrýval tajemství, není obyčejný kluk jako ostatní, je to démon.
"Marku já tě varuju!" zavrčel Gabri
"Už se bojim, koukej klepou se mi kolena." zasmál se Mark. Gabrimu zrudli oči, místo nehtů se mu objevily drápy. "Naposledy tě varuju." Mark se zhrozil ale pak si usmyslel že to je jenom trik.
"Obyčejný trik." řekl, vytáhl z kapsy kapesní nožík. Gabriel jedním pohledem odmrštil nožík. Všichni kromě Marka utelki, Sky nechaly sedět na zemi. Mark jenom koukal.
"Vim kdo jsi. Ale ty mě nikdy nedostaneš!" řekl Gabriel a Mark se proměnil na prach. Sky koukala na Gabriela, dlaněmi si zakrývala ústa. Gabri se proměnil zpět do lidské podoby.
"Ty se mě bát nemusíš." Gabriel pohladi Sky po tváři.
Znakovou řečí se zeptala: "Vážně?"
"Jo nemusíš." Gabri vzal Sky do náruče, objevila se mu křídla a letěl se Sky k jeho bytu. Odnesl ji do bytu, sunda ji kabát a pak ji zavedl do kuchyně kde udělal čaj. A šli sem koukat na televizi, koukaly se na jejich maturák ale kdy tam tančily, natočila je televize.
"Ježiši to není možný!" Gabri se plácl do čela.
"Hele, budeš blbec." řekla Sky znakovou řečí.
"Já sem blbec už dávno."
"No to nejsi." řekal znakovou řečí. Sky dala Gabrimu pusu.
"Za co jsme si to zasloužil?" zeptal se.
"Sama nevim." odpověděla znak. řečí. Gabir políbil Sky a vzal si jí do postele.

Recenze Anime

15. října 2014 v 12:10 | Lina-Ayasa
Zde jsou všechny recenze o Anime


Recenze Filmů

15. října 2014 v 12:05 | Lina-Ayasa
Zde je přehled recenzí filmů

1.film: Mamma Mia!
2.film: Kuroshitsuji
3.film:
4.film:

Příběhy

15. října 2014 v 11:56 | Lina-Ayasa
Zde budou přehledy příběhů, které vydám.

Jednorázovky
4.Démon v těle dívky

Více dílné
1.Upíří příběh - má 4 řady. Příběh vypráví dívka Kate,
která je po autonehodě přeměněna na upíra.
2.Život s mafiánem - drogy, zrada, sex, peníze a on. Příběh
vypráví dna lidi, Susan a Max.(poté díly co vypráví určití lidé)
3.Hledá se korektor/ka

15. října 2014 v 11:40 | Lina-Ayasa |  Informace

Ahoj Lidičky a návštevníci blogu,

Mám na vás takovou prozbičku, hledám korektora nebo korektorku, no abych neměla chyby v příbězích.
Docela by se mi to hodilo. do ničeho vás nenutím. ale jesli by jste si nějáký příběh chtěli přečíst dřív než výjde tak máte možnost teď. jenom mi stačí zodpovědět pár bodíků

požaduju:
- znalost českého jazyka
- schopnost opravovat chyby a překlepy
- dostatek času(klidně jenom o víkendy)
-pečlivost a všímavost

dotazníček:
- znalost čestiny
- kontatk abych vás mohla kontaktovat

Kontakt na mě:
Mail: lina-asaya@seznam.cz
ASK: http://ask.fm/ayasalina
(je to proto aby jste kontaktovali vy mě)

Lina-Asaya

Rubriky

15. října 2014 v 11:37 | Lina-Ayasa

Tak zde budou všechny rubriky
Vítej na "Name blog is"

15. října 2014 v 11:27 | Lina-Ayasa
Ahoj výtám vás na svém blogu. Mrkající
  • moje přezdívka je Lina-Ayasa, můžete mi říkat Lina, Ayasa, Liay, neptejte se mě proč, já vám hned odpovím.
  • Protože mě takovéhle přezdívka napadla x) no, a jinou jsme si vymyslet nechtěla
  • No tak na blog budu přidávat svoje předělané obrázky, své příběhy, recenze na příběhy, recenze na anime či filmy, a také rozhovory s blogery. vše se dozvýte, postupem času přidám článek o rubrikách, článek o přehledu svých příběhů, také kde budou recenze na filmy, anime, povídky, a také rozhovory s blogery, SB/AFFS(spřátelení blogů)
  • No také budou nějáké nábory do povídek. Je to všechno nebo ne?
  • No to bude všechno.
Vaše Lina-Ayasa