Dys porucha - není hned poznat

26. října 2014 v 13:06 | Lina-Ayasa |  Psací dny aneb když se nudím

Porucha dys.

Někteří z nás mají onou Dys poruchu. Onou poruchou trpím i já..(Teď si budu vylívat zlost na dnešní ukradené dopoledne, které sem mohla strávit pěkně teple školy, mezi dobrými kamarády a mezi smíchem)
Asi si říkáte ty lidi s dys poruchou jsou si nějak duševně či fyzicky narušení, ale není to pravda, je to jenom porucha na určitý předmět, na český jazyk, matematiku, hudbu, obratnost. Ale není to nějak viditelné. Ve středu jsem byla v Rakovníku PPP(Pedagogicko-psychologická poradna. Ano i u nás v Rakovníku máme tuto poradnu, ale, nechci někoho nařknout, v Rakovníku máme divné pracovnice. Řekly o mě že nemám dlouhodobou a krátkodobou paměť, gramatika špatná, nemám logické myšlení. Až na gramatiku je všechno lež, dlouho i krátkodobou paměť musím mít dobrou. To bych si asi těžko pamatovala co sem naposledy psala v příběhu, který mám rozepsaný a je starý půl roku a začala sem ho psát až teď. Gramatiku mám špatnou asi protože nejsem dobrá v češtině a mám tu dys poruchu v češtině. Logické myšlení, jak bych ho nemohla mít, když řeším jak mám zkombinovat věty v příbězích. Fakt vtipný. Ha ha ha ha ha ha. Chápu že někteří máte v lásce češtinu i vám jde, ale třeba máte dyskalkulii nebo jinou dys poruchu.
Dys poruchy:
Dysortografie
Dysgrafie
Dyskalkulie
Dysmúzie
Dyspixie
Dyspraxie

Asi si musíte říkat, 'Lino, jakou máš ty Dys poruchu?' jestli ne tak já vám to přeci řeknu. mám Dysortografii, jedná se o poruchu v gramatických pravidlech, syntaxe a tvarosloví. jo i někteří z nás jsou na něco levý(a komu se to nelíbí tak můžou být na něco pravý xD). U mě se tahle porucha projevila v druhé třídě na základce. Ale u kamaráda, který je o rok starší, se projevila, asi taky dysortografie (nejsem si jistá) před rokem, v prvním ročníku střední školy, tedy minulý rok. Ano, u některých se dys porucha projeví v pozdějším věku. další ji třeba mají, neví o tom, a další vědí že mají poruchu ale neřeší ji. Teď si musíte říkat: 'Tohle je nudný článek,asi ho nebudu číst.' do čtení vás vážně nenutím, vím že mi do toho nic není, ale nic raději nepodceňujte. Dys porucha není dědičná, to se bát nemusíte. Každý máme něco.

Jaký máte dojem z tohoto článku?
Asi děsný co? Asi takové to články psát nebudu.

Lina-Ayasa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LuiSummer LuiSummer | Web | 1. listopadu 2014 v 10:04 | Reagovat

A i pře tu poruchu píšeš tak poutavě,zajimavé tady jde vidět že se člověk na něco takového nemusí ohlížet. Jinak vůbec z toho článku nejsem vyděšená, naopak. Já sama jsem v paté třídě byla v té poradně kvuli problémům s matematikou. Musím ale říct že mi to bylo dost nepřijemné. Připadala jsem si jako testovací zvíře. Ale možná to přehaním. Zkrátka jsem tam chodila strašně nerada. Jo nejde mi matematika ale zase jsem dobrá na jiné věci. Takhle jsem se to naučila brát já.

2 Lina-Ayasa Lina-Ayasa | E-mail | Web | 2. listopadu 2014 v 9:02 | Reagovat

[1]: Sem docela ráda že nejsem jediná kdo má nějakou dys poruchu.  já sem v poradně byla 22.10. a bylo to hrozný. psycholožka mi dávala otázky typu: 'Co uděláš když se řízneš do prstu?', 'Co uděláš když někdo zkolabuje' prostě hrůza. to mámě stejně, já nejsem dobrá v češtině, ale sem dobrá, sice na povídky, ale taky vím něco málo o počítačích, matika docela jde. Myslím že na poradnu máme stejný názor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama