Mamma Mia

16. prosince 2014 v 12:19 | Lina-Ayasa

Mamma Mia!



  • Mamma Mia! je muzikál s písněmi skupiny "ABBA", který napsala britská dramatička Catherine Johnsonová. Název díla je odvozen od stejnojmenné písně Mamma Mia!, která byla kdysi velkým hitem.

Příběh:
  • Příběh se odehrává na řeckém ostrověKalokairi, kde Donna vlastní a provozuje hotel pro místní i turisty. Její dcera Sophie, která je zasnoubena s mladíkem jménem Sky, vždy toužila vědět, kdo je jejím otcem, ale Donna o své minulosti nechce mluvit .Sophie objeví matčin starý deník a narazí na zápisky, ve kterých Donna popisuje intimní schůzky s třemi muži. Sophieje přesvědčena, že jeden z těch tří mužů je její otec a pošle každému z nich pozvánku na svou svatbu, aniž by o tom své matce řekla.
  • Za několik týdnů tito tři muži přijedou: Harry"HeadBanger"Bright, Bill Andersen a Sam Carmichael. Každý z nich má své manýry.Harry je pitomý britský bankéř s unikátním smíchem; Bill je typický Australský cestovatel; Sam je americký architekt, který měl s Donnou milostné pletky, zatímco byl zasnoubený s jinou ženou. Navíc Donna pozvala své dvě staré kamarádky; Tanya- bohatá a třikrát rozvedená, a Rosie- svobodná žena, která se ráda baví. Před dvaceti lety měly tyto tři svou vlastní kapelu "Donna a Dynama".
  • Sophie si nejdříve myslí, že jejím otcem je Bill, protože jeho teta Sophia zanechala pro rodinu velké množství peněz. (Donna říká, žeSophie byla pojmenována po paní jménem Sophiaa že ty peníze na vybudování hostince zdědili).Sophie požádá Billa, aby ji dovedl k oltáři, a on souhlasí. Brzy nato seHarry a Sam dovtípí, o co jde, a oba se obrátí na Sophii. Každý z těch tří mužů si teď myslí, že povede Sophii k oltáři.
  • Sophie pošle třem mužům vzkaz, že místo nich ji povede k oltáři její matka. Mezitím ona a její nastávající Sky pochybují o svém sňatku, protože mají pocit, že se navzájem neznají tak dobře, jak by měli. Sam odporuje Donně s možností, že by mohl být Sophiin otec a následuje hořký konflikt: Donna mu řekne, že je ráda, že vychovala Sophii sama bez mužské pomoci, která stejně za nic nestojí. S vyvíjející se scénou je stále zřejmější, že Sam a Donna jsou do sebe pořád zoufale zamilováni, zlostně a proti svým vůlím.
  • Na svatbě je nakonec všem třem mužům jasné, že Sophiino otcovství je neurčité, ale všichni zúčastnění souhlasí, že je to vlastně úplně jedno, kdo je jejím biologickým otcem: Sophie má ráda všechny tři a ani jednomu nevadí být třetinovým otcem, tedy součástí jejího života.
  • Sophie a Sky oznámí, že se brát nebudou - aspoň ještě ne teď. Aby veškeré přípravy na svatbu nepřišly vniveč, Donna a Sam překousnou svou hrdost a vezmou se. (Vyjde najevo, že Samovo první manželství ztroskotalo). Rosie a Bill se zatím sblíží. Na druhou stranu vyjde najevo, že Harry, který během představení několikrát zmínil svou druhou polovičku, je v homosexuálním partnerství s Laurencem. Nakonec Sophie a Sky odcházejí z ostrova na společnou cestu kolem světa.
  • Moje recenze: FilmMammaMiase mi moc líbil, a opakuji si písně z ní. když sem jí letos viděla v anglické verzi líbila se mi víc, jak v české. Byla bych ráda kdyby u nás obnovili v Praze muzikálovou verzi Mamma Mia!. to bych byla ráda. no kdybych vzala to jaké se mi líbili postavy, tak by to určo byla Sophie, Sky, Donna, Sam, Tanya a to by bylo asi tak všechno. Pak songy, určite "Money, Money, Money" "Mamma Mia" "Dancing Queen" "Lay All Your Love On Me" "Voulez-vous" "S.O.S" a to je ze songů všechno. ale nejvíc se mi líbí "Lay All Your Love On Me", takový pěkný song.

To by bylo z recenze asi tak jako všechno. Přeji vám krásné vánoční svátky. Ten týden co jsou Vánoce, nevyjde žádný článek. Potřebuji si odpočinout. Vaše Lina-Ayasa

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama