Maturák

5. března 2015 v 11:40 | Lina-Ayasa
Maturák
Seděl na lavičce, jeho modré vlasy mu postupně spadávaly do obličeje, jeho modré oči každou chvilkou koukaly na hodinky na jeho zápěstí, jmenoval se Gabriel, byl zimní večer, okolo sedmé, nebylo skoro vidět ani na krok. Na sobě měl oblek a teplou zimní bundu, na rukou měl rukavice, krk mu zahřívala šála. Pak v pouličním světle spatřil ji.

Její pleť byla krásně čistě bílá, vlasy krásně fialové, většinou je měla jemně kudrnaté ale teď je měla rovné, oči zelené, jmenovala se Sky, její oblečení se skládalo, z šatů do půlky stehen červené barvy, přes šaty teplý kabát, na nohou boty na podpatku, její dekolt zdobil krásný náhrdelník, který dostala na vánoce od něj, tak jako náušnice, které taktéž měla s sebou. Mohl nechat na ní ty jeho modré oči. Nikdy ji takhle krásnou neviděl, ve škole ji viděl v riflích, tričku a na podzim v mikině nebo svetru. V létě ji zase viděl ve ¾ kalhotech a nějakém tričku. Přišla až k němu obou od pusy stoupala pára. Tváře, nos a uši rudé, od krutého mrazu, který byl krutější než předchozí zimi. Nabídl své přítelkyni rámě a mohly jít kam chtěly. Vešli do jednoho před sálu, byla slyšet hudba z patra, v šatně nechaly kabáty, a šli do patra kde bylo všechno v proudu maturáku. Jeho kamarádi jeho přítelkyni neviděly. Gabri koukl na svoji přítelkyni, a požádal o tanec. Sky byla němá, rozuměla co říká ale sama nemohla odpovědět, tak mu odpověděla znakovou řečí, kterou on taky uměl, jeho mladší bratr byl také němí. Sky odpověděla Gabrimu že si ráda za tancuje. Gabriho kamarádi koukaly na dívku s otevřenou pusou. O téhle dívce básnil den co den.
"A teď trochu zpomalíme." DJ dal hrát ploužák. Gabri chytl Sky za boky, ona dala ruce na jeho ramena. Pa si šli sednou k jednomu stolu, Gabri podal Sky jednu skleničku se šampaňském.
"Nazdar Gabri. Nepředstavíš nás." U Gabriho a Sky se bjevily gabriho kamarádi.
"Marku to je Sky." Gabriel ukázal znakovou řečí: Sky to jsou ty kluci co mě jednou zmlátily. Sky ukázala znakovou řečí: Nepudem tancovat?
"Jo pudem." Gabriel vzal Sky za ruku a šli tancovat. Ale ten kluk se nedal odbít.
"Nemůže jsi s ní zatancovat já?" Sky zakroutila hlavu. Šla blíž ke Gabrimu a něco mu zašeptala do ucha. Gabri věděl že Sky umí umluvit, ale jenom když se jí chce.
"Jo to by jste mohly zkusit. A zvládneš to?" Sky kývla.
"Dobře." Sky šla za DJ-em. Dala mu flashku, na které byla píseň, jedna jediná píseň.
"Holky!" Gabri svolal všechny dívky ze třídy. A řekl jim co napadlo jeho dívku. Všechny dívky kývly a stouply si tak aby vytvořily pyramidu. Do čela pyramidy se postavila Sky. DJ pustil píseň Limbo od Daddy Yankee. Tancovaly a postupně se k nim přidávaly kluci, kromě Marka a jeho party.
"Zvládli bys Te tohle?" řekl Gabri když do tančily a všichni jim tleskaly.
"TS!" zasyčel Mark a odešel i s jeho partou.
"Já sem nevěděl že umíš takhle tancovat." Gabri byl překvapený.
"Jednou jsme tohle měly jako vystoupení." řekla znakovou řečí Sky a šla si sednout ke stolu. Gabri si sedl naproti své přítelkyni.
"Jsi hodně dobrá." polichotil Gabri své přítelkyni. Ta jenom kývla a chytla se za krk.
"Bolí tě v krku?" Sky kývla.
"Pudem ke mně?" zeptal se Gabri. Sky kývla. Gabri se Sky šli do šatny, pomohl Sky do kabátu a půjčil jí šálu. Gabri bydlel na sídlišti ve městě. Sky bydlela na vesnici, ale občas bydlela u tety v paneláku, doma se to nedalo vydržet.
"Tak jste konečně vylezly." naproti Gabrimu se postavil Mark a jeho parta. Gabri se postavil před Sky.
"Copak bojí se ta tvoje štětka?" Sky ztuhla, její otec řval na její matku, když zjistil že je mu nevěrná. Řval na ní že je to štětka, coura adt.. Sky poklepala na Gabriho rameno.
"Neboj." Markova parta oba zatáhla do temné uličky, dva kluci držely Sky za ruce, ostatní chodily do kola kolem Gabriho. Gabri skrýval tajemství, není obyčejný kluk jako ostatní, je to démon. "Marku já tě varuji!"
"Už se bojim, koukej klepou se mi kolena." zasmál se Mark. Gabrimu zrudli oči, místo nehtů se mu objevily drápy.
"Naposledy tě varuji." Mark se zhrozil ale pak si usmyslel že to je jenom trik.
"Obyčejný trik." řekl, vytáhl z kapsy kapesní nožík. Gabriel jedním pohledem odmrštil nožík. Všichni kromě Marka utekli, Sky nechaly sedět na zemi. Mark jenom koukal.
"Vím kdo jsi. Ale ty mě nikdy nedostaneš!" řekl Gabriel a Mark se proměnil na prach. Sky koukala na Gabriela, dlaněmi si zakrývala ústa. Gabri se proměnil zpět do lidské podoby.
"Ty se mě bát nemusíš." Gabriel pohladil Sky po tváři.
Znakovou řečí se zeptala: "Vážně?"
"Nemusíš." Gabri vzal Sky do náruče, objevila se mu křídla a letěl se Sky k jeho bytu. Odnesl ji do bytu, sunda ji kabát a pak ji zavedl do kuchyně kde udělal čaj. A šli sem koukat na televizi, koukaly se na jejich maturák ale kdy tam tančily, natočila je televize.
"Ježiši to není možný!" Gabri se plácl do čela.
"Hele, budeš blbec." řekla Sky znakovou řečí.
"Já sem blbec už dávno."
"No ti nejsi." řekla znakovou řečí. Sky dala Gabrimu pusu.
"Za co jsme si to zasloužil?" zeptal se.
"Sama nevím." odpověděla znak. řečí. Gabir políbil Sky a vzal si jí do postele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama